Oto ranking aplikacji, które najlepiej dbają o naszą prywatność

Amnesty International przygotowała ranking aplikacji, które najlepiej chronią naszą prywatność. – Kiedy ludzie wysyłają SMS-y (…) nie chcą, by wielkie korporacje mogły to oglądać – mówi Sherif Elsayed-Ali z Amnesty International. Organizacja przebadała aplikacje pod kątem prywatności, wolności słowa i praw człowieka.

Firmy technologiczne takie jak Snapchat i Microsoft, którego własnością jest Skype, nie stosują w swoich komunikatorach podstawowych zabezpieczeń, co stanowi poważne zagrożenie dla praw użytkowników

30e09e3f-318a-4118-a0d7-837a2d3096ac.jpg

Najlepiej w tym zestawieniu wypadł WhatsApp, Apple Imessage, Apple Facetime, Line, Google Duo. Wysoko uplasował się także WhatsApp.

Najniżej w rankingu znalazły się zaś rozwiązania chińskiej firmy Tencent, BlackBerry, Snapchata, a także Skype. W ich przypadku dane są słabo szyfrowane.

Amnesty International wysłała do 11 firm listy z zapytaniem o wykorzystywane przez nie obecnie standardy szyfrowania danych oraz szczegóły prowadzonej polityki i stosowanych praktykach mających zagwarantować spełnienie zobowiązań w zakresie poszanowania praw człowieka w ich aplikacjach. 8 firm odpowiedziało na wysłane przez nas listy. Od firm Blackberry, Google i Tencent nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi.

Co to jest Amnesty International ?

amnesty-international11

Amnesty International to międzynarodowa organizacja pozarządowa, której celem jest zapobieganie naruszeniom praw człowieka poprzez wszelkie pokojowe akcje obywatelskie  od organizowania pisania listów do rządów krajów łamiących te prawa, poprzez publiczne rozgłaszanie informacji o takich naruszeniach, po realną pomoc finansową i prawną poszkodowanym osobom.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s