Apple rezygnuje z linek zabezpieczających iPhone’y

W oficjalnych salonach Apple powoli znikają linki przyklejone do iPhone’ów, mające za zadanie zabezpieczenie urządzeń przed kradzieżą. Takie posunięcie pozwoli na jeszcze lepsze zapoznanie się z urządzeniem, poprzez włożenie go do pokrowca czy porównanie z innym modelem.

Zadaje sobie pytanie, czy tak naprawdę „linki” spełniały swoje zadanie. Według statystyk w ostatnim roku, z salonów Apple Store znikło około  400 iPhone (są to informacje nie oficjalne). Sądzę że jeśli złodziej będzie chciał ukraść zabawkę z logo nadgryzionego jabłuszka to to zrobi i żadna linka go nie powstrzyma.

2d3fc94d-fe0e-4303-9150-54d7eb79fccc

Warto dodać, że bezpieczeństwo wcale na tym nie ucierpiało. Złodziej do obejścia będzie miał kamery oraz ochronę galerii. Nawet gdyby wyniósł takie urządzenie, to może sprzedać tylko jego części na których i tak wiele nie zarobi. W dodatku telefony wystawione w tychże salonach posiadają specjalne oprogramowanie (z pewnymi ograniczeniami), które po utracie zasięgu Wi-Fi (sieci salonu) automatycznie zostaje dezaktywowane.

2692ddc8-b05c-4e72-8c23-199e0a1a9334

Osobiście bardzo cieszę się z usunięcia linek zabezpieczających, ponieważ jako uczciwemu kupującemu bardzo mi przeszkadzały i ograniczały zabawę nowym iPhone’m. Jaka jest wasza opinia piszcie w komentarzach.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s