Nowy MacBook Pro

Apple zaprezentował dziś pierwszego MacBooka Pro wyposażonego w nowy panel dotykowy. Touch Bar pozwala na zupełnie nowe interakcje z komputerem. Dostosowuje się do dowolnej aplikacji.

Apple zaprezentował nowego MacBooka Pro. Dostępny jest w dwóch rozmiarach: 13 i 15 cali. Jest najcieńszym Macbookiem wyprodukowanym przez Apple. Mniejszy z modeli ma zaledwie 14,9 milimetra grubości. To o 17 procent mniej od wcześniejszego modelu. Ma też o 23 procent mniej objętości. Większy MacBook ma grubość 15,5 milimetra czyli o 14 procent mniej od poprzednika.

z20902987qtouchbar

Jak to działa? Dostosowuje się do konkretnej aplikacji na kilku płaszczyznach. Kiedy na przykład uruchomiamy Safari, na panelu wyświetlają się opcje takie jak powiększanie widoku, czy przesunięcie, jak również nasze ulubione strony www. Kiedy przeglądamy zdjęcia za pomocą Touchbara możemy je powiększać, a nawet edytować za pomocą wirtualnych klawiszy funkcyjnych.

z20902950qapple-touchbar

Działanie nowego elementu widać też w programie do obsługi poczty. Odpowiadanie czy przekazywanie może być uruchomione z poziomu tego panelu. Touch Bar podsunie nawet odpowiednie adresy e-mailowe.

W komunikatorach Touch Bar przyda się do wybierania emotikonów.

z20903026qtouchbar-wyswietli-emoticony

Apple ID – autoryzuj płatności dotykiem

z20902955qapple-id-w-macbooku-pro

Z prawej strony panelu OLED umieszczono znany z iPhone’ów Apple ID. Przycisk pozwala na odblokowanie urządzenia i autoryzowanie płatności. W ten sposób komputer staje się wygodnym „przedłużeniem” smartfona.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s