Konferencja Microsoftu – Apple musi się dziś postarać

Wczoraj miała miejsce konferencja Microsoftu, na której gigant z doliny krzemowej pochwalił się aktualizacją swojego systemu i nowym sprzętem. Poniżej przedstawią najciekawsze rzeczy zaprezentowane na konferencji.

Windows 10

Kolejne duże uaktualnienie Windows 10 nosi nazwę Windows 10 Creators Update – będzie dostępne do pobrania bezpłatnie wiosną 2017 dla wszystkich użytkowników systemu. Jakie są jego główne cechy? Gigant z Redmond wymienia trzy: rozszerzenie wizji rzeczywistości rozszerzonej i tworzenie obiektów 3D dla każdego, jeszcze lepsza współpraca z grami oraz wygodniejsza komunikacja z najbliższymi.

Urządzenia

Najwięcej emocji wywołał rzecz jasna sprzęt. Microsoft zaprezentował mocniejszą wersję laptopa Surface Book – Surface Book i7. Urządzenie posiada znacznie mocniejszy układ graficzny od poprzednika i wytrzymuje o 30% dłużej na jednym ładowaniu. Sprzęt będzie kosztował w przeliczeniu około 9500 złotych.

6f05bc7b-a110-42d8-b852-5ea286927221

Surface Studio to prawdziwa wisienka na torcie – najcieńsza, dotykowa matryca LCD na świecie – o przetkąnej 28 cali, rozdzielczość o 63 procent większa niż ekranów 4K, 32GB RAM, karta graficzna od Nvidii, 2TB hybrydowy dysk twardy, wbudowane głośniki 2.1.

surfacehome_6_featurepivotpanel_1_us_v2

Surface Studio daje także możliwość zmiany przestrzeni barw za pomocą jednego dotknięcia/klikniecia, co jest niesamowicie ważne w obróbce filmów i zdjęć.

Ekran nowego urządzenia typu All-in-One Microsoftu da się „położyć” tak, aby tworzyło z biurkiem kąt 20 stopni. W tej pozycji zdecydowanie łatwiej używa się Surface Pen, który wraz z pakietem Office zyskuje wręcz magiczne zdolności.

Zobaczymy dziś co Apple pokarze na swojej konferencji, jedno jest pewno że Microsoft postawił wysoko poprzeczkę.

Zapraszam na nasz profil na Twitterze 
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s