Spectacles – okulary od Snapchata

Okulary przeciwsłoneczne z wbudowaną kamerą – to pierwszy gadżet Snapchata, jaki firma wprowadziła na rynek. Z tej okazji szefowie firmy ogłosili też nowy kierunek rozwoju firmy.

Urządzenie o nazwie Spectacles ma trafić do sprzedaży jeszcze w tym roku. Będzie można je kupić za cenę 130 dol.c3jjps9pbwfnzxmvnc82lzivmtc0njitu25hcgnoyxqtu3bly3rhy2xlcy0zlmpwzyzjcm9wc2nhbgu9msz4ptamet0wjnc9otawjmg9nta2jncxptc1mczomt00mji_srcb22c36c04830bc1fb749a90f85d2311f

Urządzenie ma być wyposażone w kamerę i pozwalać na rejestrowanie krótkich (do 10 sekund) sekwencji filmowych, na których znajdzie się dokładnie to, co widzi w danej chwili użytkownik.

Producent zapowiada, że obiektyw kamery Spectacles zapewnia kąt widzenia 115 stopni, czyli tyle ile wynosi zakres ludzkiego oka. Po zarejestrowaniu nagrania za pomocą specjalnej aplikacji w smartfonie zostanie ono przeniesione na konto użytkownika na Snapchacie i opublikowane w zakładce Memories.

Okulary komunikują się ze smartfonem za pośrednictwem Wi-Fi lub protokołu Bluetooth. W konstrukcji okularów umieszczono też diodę informującą użytkownika o tym, że trwa nagranie wybranego ujęcia, a bateria urządzenia ma wystarczać na cały dzień korzystania z okularów.

vyfk9kpturbxy84mwjhzmyzotrmodfingq0odlinmnjnjvmmwq5nzcxzi5wbmeslqpmlgdnbb7nalgvas0b4adcw4ghmqi

Podczas ogłoszenia pojawiła się także inna informacja – Snapchat postanowił zmienić swoją nazwę, redukując ją do „Snap, Inc.”.
Decyzja o zmianie sugeruje, że firma ma ambicje wyjścia poza efemeryczną aplikację do przesyłania wiadomości – produkt, który jest wielce popularny pośród młodych ludzi.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s