Google Allo już jest – Google Asystent

Google Allo i Duo to dwa komunikatory, które zostały zaprezentowane przez Google w trakcie konferencji Google I/O. Duo zdążył już zadebiutować i nie zachwycił. Teraz przyszła kolej na Allo, który ma okazję osiągnąć spory sukces. Jest dużo ciekawszy niż Duo.

Google Allo to tradycyjny komunikator tekstowy. Pozwala na wysyłanie zdjęć, naklejek, emoji, naszej lokalizacji, a nawet nagrań wideo lub audio. Brakuje jedynie wideorozmów, ale do tego służy Google Duo. Chociaż na pierwszy rzut oka nie wyróżnia się niczym ciekawym, to ma w sobie coś, co często jest nazywane „game changerem”. Mowa oczywiście o nowym asystencie Google, który został zaszyty w aplikacji.

Z nowym Asystentem Google możemy rozmawiać jak z koleżanką lub kolegą. Jedyny problem polega na tym, że jest to znajomy z Wielkiej Brytanii lub Stanów Zjednoczonych, ponieważ może porozumiewać się tylko w języku angielskim. Szkoda, ale Google obiecuje, że systematycznie będzie dodawać kolejne języki. Polski raczej nie jest na szczycie listy, więc na pewno trochę poczekamy na swoją kolej.

Jednak prawdziwa zabawa zaczyna się wtedy, gdy asystent wykorzystuje swoją wiedzę. Pytam o Pałac Kultury. Od razu dostaję notkę z Wikipedii i proponowane akcje. Mogę zobaczyć wysokość, dokładny adres, zapytać o architekta, wiek czy lotniska znajdujące się w okolicy. I tak jest ze wszystkim. Wklepuję “Al Pacino” i zaraz dostaję szansę by dopytać o wiek, wzrost, żonę i nagrody. Po co korzystać z wyszukiwarki, skoro tak jest znacznie wygodniej?

Na razie aplikacja nie jest dostępna w polskiej części Sklepu Google Play lub Apple App Store, ale to tylko kwestia czasu.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s