Apple Keynote – czy tak miało być ?

Na długo oczekiwanej konferencji Apple zaprezentowano nowego iPhone’a 7 oraz iPhone’a 7 Plus. Popularne smartfony to nie jedyna niespodzianka tego wieczoru. Pojawiła się również nowa generacja AppleWatch oraz bezprzewodowe słuchawki.

Konferencja Apple odbyła się w Bill Graham Civic Auditorium w San Francisco w Kalifornii. Obiekt ten mieści 7 tys. osób. Sala wypełniła się po brzegi.

Zaprezentowano na początek Apple Watch 2. Ma kosztować 369 dolarów. Przedsprzedaż ma zacząć się 9 września. Tyle samo kosztować będzie Apple Watch Nike+.

apple-watch-series-2-hero-970-80

Nowy zegarek jest wodoszczelny i wodoodporny, do głębokości 50 metrów. Głośnik w Watchu będzie wykorzystywał wodę, by rozprzestrzeniać dźwięk. Zegarek dostał nowy procesor dual-core SiP, nowe GPU, lepszy, jaśniejszy wyświetlacz. Najważniejszą zmianą jednak jest wbudowany GPS – reklamowany oczywiście spotem z biegaczami.

Apple Watch Series 2 wygląda właściwie identycznie jak jego poprzednik. Kwadratowa koperta o zaokrąglonych rogach, digital crown oraz jeden przycisk funkcyjny. Jedyna zmiana nastąpiła w kwestii materiału. Dodano biały zegarek z… ceramiki. No i oczywiście nowe paski. Tutaj bez zmian.

apple-watch-2-nike_thumb

Apple postanowiło zrobić również wersję Watcha z Nike. Powstała specjalna edycja skierowana do miłośników biegania. Co w nim jest takiego szczególnego, poza nietuzinkowym wyglądem oczywiście? Przede wszystkim aplikacja oraz tarcza dedykowaną temu modelowi. I to właściwie tyle

iphone-7-dual-cameraiphone-7-waterproof

Następnie rozpoczęła się prezentacja nowego iPhone’a, potwierdziło się wiele wcześniejszych doniesień, m.in. dotyczących słuchawek. Firma nie dokonała rewolucji jeżeli chodzi o design nowego telefonu. Brak gniazda słuchawkowego to główna zmiana wizualna, jaka różni iPhone’a 7 od swojego poprzednika.Tylni aparat fotograficzny w nowym iPhone’ie dysponuje matrycą o rozdzielczości 12 megapikseli, przedni – 7 megapikseli. Dodatkowo model 7 Plus jest wyposażony w dwa obiektywy – jeden szerokokątny, drugi z wąskim kątem widzenia.Producent do każdego modelu iPhone’a 7 i iPhone’a 7 Plus dołącza zestaw słuchawek kompatybilny z nową wersją smartfona oraz przejściówkę, która umożliwi korzystanie z minijacka.

Nowością zaprezentowaną podczas konferencji w San Francisco były bezprzewodowe słuchawki AirPods. Po naładowaniu mają one pozwolić na słuchanie muzyki przez 5 godzin.

apple-airpods

Ceny: iPhone 7 od 649 dolarów, czyli ok. 2492 zł. iPhone 7 Plus od 769 dolarów, czyli ok. 2950 zł.

Niewiem jak wy ale ja liczyłem na coś więcej niż czarny iPhone i Pokemon go na Apple Watch 😦

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s