iPhone 7 – rzeczy, które już wiemy

Nowy kolor

Czarny-iPhone-7-3

iPhone 7 ma być dostępny także w czarnym kolorze… lub bardzo podobnym. W każdym razie znacznie ciemniejszym niż gwiezdna szarość. Dziś Steve Hemmerstoffer opublikował na Twitterze zdjęcie znalezione na chińskim Weibo, które rzekomo prezentuje przełącznik dźwięku dla nowego smartfona Apple’a.

Przycisk Home w iPhone 7

Według japońskich źródeł, w tegorocznym iPhone 7, zamiast dotychczasowego przycisku Home z funkcją Touch ID, pojawi się nieco inne rozwiązanie. Fizyczny przycisk, z którego słynie iPhone, będzie zastąpiony rozwiązaniem przypominającym touchpada znanego chociażby z MacBooków. Na skutek tego iPhone 7 będzie oferował znacznie większą gamę gestów i funkcji za pomocą przycisku Home. Przede wszystkim, dzięki umieszczeniu elektromagnesów, przycisk Home będzie wibrował pod naciskiem palca. Można więc podejrzewać, że Apple wprowadzi funkcję 3D Touch, czyli odczytywania siły nacisku, również do przycisku Home. Dotychczas była ona dostępna z poziomu ekranu iPhone’a 6s i 6s Plus.

Brak klasycznego gniazda słuchawkowego

iPhone-7-EarPods-1

Jak donosi w raporcie Deutsche Bank – do nowego smartfona dołączana będzie specjalna przejściówka, która ma pozwolić podłączyć słuchawki z 3,5-milimetrowym wtykiem do portu Lightning. Potwierdzają się tym samym doniesienia sprzed kilku miesięcy, które mówiły o tym, że Apple odeśle do lamusa klasyczne wejście na słuchawki i pozbędzie się 3,5-milimetrowego gniazda. Grubość najnowszego modelu smartfona, który ma pojawić się na rynku we wrześniu, ma wynosić mniej niż 7 milimetrów.

Mniej wypukłości

Oko kamery iSight ma nie wystawać, tak jak w „szóstkach”, tylko zostanie „wchłonięte” przez obudowę. Kolejną nowością ma być brak podłużnych pasków z tyłu obudowy, które służą do wzmacniania sygnału anten. Pozostaną ponoć jedynie paski na dolnej i górnej krawędzi.

Podwójny aparat

iPhone-7-Dual-Camera-800x450-e1454508042890

W sieci roi się też od plotek mówiących o tym, że w iPhone 7 Plus ma pojawić się podwójny aparat iSight.

Kiedy ?

Premiera iPhone’ów 7 odbędzie się we wrześniu. Jeśli wierzyć plotkom, to nowe smartfony z iOS trafią na sklepowe półki już 16 września.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s