Po kartę SIM tylko z numerem PESEL

25 lipca 2016 r. weszły w życie ważne zmiany dla użytkowników kart prepaid. Od tego dnia każda nowozakupiona karta prepaid będzie wymagała rejestracji. W przeciwnym razie nie zostanie aktywowana. Zgodnie z nowymi przepisami wszyscy dotychczasowi posiadacze kart prepaid będą musieli zarejestrować je do 1 lutego 2017 roku.

Kupujący będą musili podać imię, nazwisko i PESEL albo serię i numer dokumentu tożsamości, a cudzoziemcy spoza Unii Europejskiej – numer paszportu lub karty pobytu. Gdy karty będzie kupowała firma będzie musiała podać swoją nazwę i jeden z numerów – REGON, NIP, KRS, albo numer ewidencji działalności gospodarczej.

Dostawca nie ma prawa rozpocząć świadczenia usług zanim nie potwierdzi tożsamości osób, lub zgodności danych firmy w odpowiednim rejestrze.

barrack-barack-obama-660

Obowiązek rejestracji kart SIM został nałożony wraz z wprowadzeniem ustawy antyterrorystycznej, która weszła w życie 25 lipca 2016 roku.

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “Po kartę SIM tylko z numerem PESEL

  1. Wszystkie numer na kartę mam zawsze zarejestrowanie i nie widzę problemu jaki mają pokemony polaczki Cebulaki z gimbazy .

    Tak obiektywnie dobrze że ta rejestracja ruszyła i się zweryfikuje ten sztuczny udział Play vs. trójca bo szacuję że 80% to martwe dusze i karty używane spamu i pisania głupot w necie

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s