Nintendo jest więcej warte niż Sony

Cóż – szybko poszło. W zaledwie dwa tygodnie Nintendo zyskało na wartości 23 miliardy dolarów. I tym samym firmie udało się przegonić swojego największego konkurenta – Sony.

Gra Pokemon GO zadebiutowała w USA 6 lipca 2016 roku. I właściwie od dnia pierwszego stała się wielkim hitem. W miarę, jak kolejne kraje – w tym Polska – dołączały do globalnego szaleństwa, akcje Nintendo rosły coraz bardziej. Japońska firma w ciągu zaledwie dwóch tygodni dodała do swojej kapitalizacji 23 miliardy dolarów!

Aż w końcu stała się rzecz wcześniej niewyobrażalna – skostniałe Nintendo pod względem wartości firmy przegoniło Sony! Jak informuje Bloomberg, 19 lipca Nintendo wyceniane było na 40 mld dolarów, a Sony na 38 mld dolarów.

nintendo-sony-bloomberg-660

Szaleństwo Pokemon Go objęło także inne spółki, które według inwestorów mogą skorzystać z sukcesu gry. Akcje McDonald’s Japan, drożały w trakcie sesji nawet o 23 proc. po informacji, że spółka będzie dodawać figurki pokemonów do niektórych sprzedawanych posiłków. Na dodatek pojawiła się informacja że przygotowywana jest umowa sponsorska między McDonald’s a Nintendo dotycząca gry Pokemon Go. Od tej pory także wszystkie restauracje sieci w Japonii mają stać się tzw. Pokestopami.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s