Jutro światowy dzień bez telefonu

Światowy dzień bez telefonu komórkowego to nieformalne święto wymyślone po to, byśmy na chwilę się zatrzymali i przypomnieli sobie, jak wygląda prawdziwe życie.

Kiedyś komórki służyły głównie do rozmawiania i SMS-owania. Dziś bez smartfona wielu z nas czuje się jak bez ręki – odbieramy maile, sprawdzamy, co na Facebooku, przeglądamy informacje, tweetujemy, słuchamy muzyki, oglądamy telewizję… Czy da się bez tego przeżyć jeden dzień?

Z badań przeprowadzonych w gdyńskich szkołach wynika, że aż 95% procent młodych ludzi kilkadziesiąt razy dziennie używa telefonów. Połowa z nich ma objawy uzależnienia. Co 10 osoba skarżyła się, że odkąd nadmiernie używa telefonu, ma problemy ze wzrokiem, nie dojada i nie dosypia.

DSC_6914-1024x576

Niektórzy badani byli już na tyle uzależnieni, że sami mówili o nadpobudliwości i zmęczeniu ciągłą aktywnością telefoniczną.
Coraz częstsze jest uzależnienie od selfie, niektórzy robią je nawet po kilkadziesiąt razy dziennie. Wg specjalistów, dobrze by było, gdyby rodzice znaleźli dziecku ciekawe zajęcia po szkole.

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “Jutro światowy dzień bez telefonu

  1. jako ojciec dwójki muszę stwierdzić, że faktycznie, trzeba dzieciom szukać zajęcia, bo przepadną w tych telefonach i tabletach. a Ty? świętowałeś dzień bez telefonu? mi się nie udało (praca!), ale zauważyłem, że od kiedy mam tel w uproszczonym abonamencie od t-m z dobrym transferem, to coraz ciężej mi go odłożyć gdzieś w kąt. ;p

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s