Czy warto instalować Windows 10 ?

Bardzo długo zastanawiałem się,  czy warto przesiadać się z Windows 7 na Windows 10, dziś wiem że warto.

Dwa tygodnie temu zainstalowałem na swoim PC Windows 10 i dziś moje odczucia są bardzo pozytywne. Chciałbym na początku podkreślić, że na co dzień jestem użytkownikiem MacBooka i korzystam z systemu od Apple. Przez lata krytykowałem Microsoft za to że nie potrafi stworzyć fajnego i funkcjonalnego systemu. Chyba wzięli sobie to do serca i zrobili w końcu coś fajnego.

Po pierwsze trzeba pochwalić Microsoft, że w końcu zatrudnił ludzi którzy mają dobry gust, ponieważ nowy system jest po prostu ładny. Menu Start w nowym systemie łączy zalety ekranu startowego z Windows 8.x oraz klasycznego Menu Start w Windows 7. Aktywne kafelki wprowadzają wiele nowoczesności oraz funkcjonalności, jest to odejście od koncepcji która została zawarta w XP i była kontynuowana, w kolejnych systemach. Teraz „Menu Start” jest po prostu ładne i funkcjonalne, a nie nudne.

Screenshot__40_.0

Sklep Windows jest nadal słusznie krytykowany za lichą, w porównaniu do Sklepu Play czy App Store, ofertę. Co nie zmienia faktu, że coraz więcej aplikacji się tam pojawia. Fakt, że Windows jest najbardziej popularnym systemem na świecie, sprawia że programiści tworzą coraz więcej aplikacji. A popularność Windows 10 stale rośnie.

W końcu po tylu latach Microsoft wycofał, najgorszą przeglądarkę na świecie czyli „Internet Eksplorer”. Zastąpił ją bardzo prostą i dosyć sprawnie działającą przeglądarką „Microsoft Edge”. Jest ona dedykowana zwykłemu „kowalskiemu”, służy do zwykłego przeglądania internetu. Osoby, które w pracy cały dzień korzystają z przeglądarki, to Windows Edge, z pewnością ich nie zainteresuje.

Fajnym krokiem jest fakt że aktualizacje jest darmowa. Należy tylko posiadać Windows 8.x lub Windows 7 w pełni aktywny, a nasz komputer sam się upomni o to by go zaktualizować, to duży plus.

Jednak by nie było tak dobrze nadal uważam, że Windows jest strasznie skomplikowanym systemem. Szczególnie widoczne jest to gdy próbuję zmienić coś w ustawieniach, na moim MacBooku intuicyjnie wiem gdzie się znajdzie dana opcja. A tutaj muszę się tego naszukać.

Jednak gdy się zastanawiacie czy warto instalować system Windows 10, mówię że watro, ponieważ otrzymujemy fajny produkt, który z biegiem czasu będzie jeszcze lepszy.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s