Historia pewnego basenu z Coca-Cola

Pare dni temu na YouTube trafił film „Taking a Bath in a Giant 1,500 Gallon Coca-Cola Swimming Pool!” który w bardzo szybkim czasie stał się prawdziwym hitem. 

Taras Maksimuk prowadzący kanał TechRex na którym znajdziemy szalone testy smartfonów, postanowił z okazji 4,5 mln subskrypcji napełnić cały basen Coca-Colą. Nie ukrywam wygląda to imponująco, tym bardziej że posiadam taki sam basen i jestem w sobie stanie wyobrazić ile wejdzie do niego wody.

Nie było trzeba długo czekać na to by polał się fala hejtu, że niema co robić z pieniędzmi, że takimi „tanimi” sposobami chce się wybić na YouTube itp. Oczywiście są to bzdury i na szczęście fala pozytywnego odzewu była większa.

maxresdefault

Postanowiłem bliżej przyjrzeć się temu szalonemu filmikowi. Jak podaje Maksimuk do basenu wlał 1 500 galonów, czyli około 5670 litrów, co daje 2835 butelek 2 litrowych. Szacunkowo taka butelka Coca-Coli kosztuje w USA 1$, czyli Maksimuk zapłacił około 2835$. Doliczając do tego koszt basenu, możemy szacunkować że kosztowało go to 3000$ czyli 12 000 zł. Znalazłem informację że na chwile obecną czyli na około 24 mln wyświetleń, jego konto powiększyło się o 33 000$, a to jeszcze nie koniec.

TechRex to jeden z najbardziej popularnych kanałów na Amerykańskim YouTube. Średnio każdy z jego filmików ma ponad 3 mln wyświetleń, a wszystkie filmiki razem wzięte zostały wyświetlone ponad 850 mln razu. Nie ukrywam, że to imponujący wynik. Sam Maksimuk nie jest Amerykaninem, ponieważ urodził się na Ukrainie, lecz niedługo później przeniósł się wraz z rodziną do Kalifornii, zamieszkał w małym miasteczku Loomis.

Taras Maksimuk jest przykładem jak w fajny i nietypowy sposób można się wybić na YouTube. Kto przednim wpadł na pomysł by zmiksować iPhone lub zalać go ciekłym azotem.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s