Kask inny niż wszystkie

Kask, który ostrzega, gdy samochody są w martwym punkcie i włącza kierunkowskazy    i światła stopu na bazie twoich ruchów ciała.

Coasson to kask przyszłości, dzięki któremu będziemy bezpieczniejsi na drodze. Kask wykrywa samochód, który znajduje się w martwym punkcie i informuje nas o tym za pośrednictwem diody. Co ciekawe kask posiada kierunkowskazy informujące kierowców o zamiarze skrętu, oraz światła stop które zaświeca się gdy kask wyczuje że hamujemy. By uruchomić kierunkowskaz musisz wyciągnąć odpowiednio prawą lub lewą rękę.

Kask posiada dwie kamery przednią i tylnią które skanują otoczenie. Na tej podstawie określają czy nie zbliża się do ciebie samochód.

94d185162dbc7ac1aa5680fb63e77349_original

Dzięki kamerą twoja jazda jest automatycznie rejestrowana. Uzyskujesz dostęp do filmów aby, móc dzielić się nimi z przyjaciółmi. A jakby tego było mało możesz również transmitować swój przejazd np. do pracy na żywo, po czymś takim jak nic czekacie hollywoodzka kariera.

Kask współpracuje ze specjalnie dedykowaną aplikacją „Classon App” dzięki której, możesz śledzić swoją aktywność na rowerze. Aplikacja mierzy przejechany dystans, spalone kalorie oraz za pośrednictwem GPS pokazuje przejechaną trasę.

a924cc442551e7f655629c4b781463a8_original

Jednak jeśli zamierzasz kupić ten „niepotrzebny gadżet” to musisz przygotować sobie około 300$, i uzbroić się w cierpliwość. Kask trafi do sprzedaży dopiero w przyszłym roku. Narazie można wesprzeć twórców tego wynalazku na Kickastarter.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s