macOS Sierra

Pogłoski okazały się prawdziwe. Apple zaprezentowało właśnie kolejny system dla komputerów Macintosh, który zyskał nową nazwę macOS.

W nowej wersji systemu Apple kładzie duży nacisk na Continuity, czyli funkcję, która pozwala niejako połączyć funkcje systemu desktopowego z urządzeniami mobilnymi.

Jedną z głównych nowości jest Auto Unlock. Jest to funkcja, dzięki której można uruchomić/wybudzić macOS bez potrzeby wpisywania hasła. Wystarczy mieć przy sobie iPhone’a lub zegarek Apple Watch, a Mac automatycznie wznowi pracę kiedy do niego podejdziemy (lub kiedy podniesiemy pokrywę w przypadku MacBooków).

4ba96c1dfc47010b89cb7bb7d3708317

Kolejną nowością jest Universal Clipboard, a więc uniwersalny schowek. W nowej wersji systemu macOS można będzie wklejać tekst skopiowany na iPhone’ie i vice versa.
Co więcej, od teraz pulpit Maca będzie uniwersalny. Oznacza to, że jeśli masz kilka Maców, na każdym będziesz miał ten sam pulpit. Ba, dostęp do biurka będziesz miał także z poziomu iPhone’a.

Nowością są też zakładki. Każda aplikacja (także zewnętrzna) będzie mogła mieć własne zakładki. Tak, także Twitter, czy Mapy.
Apple obiecuje też, że macOS Sierra będzie systemem czystszym. Sierra będzie potrafiła wyszukiwać zbędne pliki i po prostu je usuwać. Czyżby oznaczało to koniec aplikacji typu CleanMyMac?

Picture-in-picture to kolejna funkcja systemu. Wideo odtwarzane z YouTube’a czy z Vimeo będzie można umieścić w okienku, które będzie można dowolnie przesuwać po ekranie.
Apple Pay od najnowszej wersji systemu będzie obsługiwany online. Płatność poprzez desktop będzie można zweryfikować odciskiem palca na iPhone’ie lub zatwierdzając monit na Apple Watch.

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “macOS Sierra

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s