iOS 10

Apple zaprezentowało właśnie nową odsłonę swojego systemu mianowicie iOS 10. Znajdziemy w nim wiele ciekawych funkcji i ulepszeń, jednak wybrałem te najciekawsze.

Pierwszą z nich jest zupełnie nowy ekran blokady, który można rozwinąć z pomocą 3D Touch. Dzięki temu użytkownik może np. nie tylko przeczytać, ale i odpowiedzieć na wiadomość iMessage bez odblokowywania urządzenia.

id169841_1

Ciekawą funkcją jest opcja wybudzania iPhone’a po podniesieniu go np. z biurka. Nie musimy naciskać żadnego przycisku by obudzić iPhone’a. iOS 10 przyniósł także zupełnie nowe Centrum Sterowania. Wyraźnej zmianie uległ np. podgląd odtwarzanego utworu.

iOS-10-controlcenter

Bardzo ważną nowością jest udostępnienie Siri dewelopereom. Dzięki temu za pośrednictwem Siri sterować będzie można nie tylko systemowymi aplikacjami. Siri zyskała także nowe algorytmy uczenia się, które mają pozwolić na znacznie lepszą komunikację i lepsze odpowiedzi na zadawanie pytania i komendy.

iOS 10 to także nowy wygląd aplikacji Mapy oraz nowe funkcje w niej zawarte. Jak prezentowano w wersji beta, Mapy Apple począwszy od systemu iOS 10 będą śledzić, co użytkownicy kopiują i wklejają na swoich iPhone’ach i iPadach. Na przykład gdy skopiujemy jakiś adres, widżet map zaoferuje dla niego wskazówki dojazdu. Co najlepsze, funkcja będzie działać, nawet jeśli skopiujemy lokalizację wewnątrz aplikacji Google Maps,

iOS-10-Maps-app-640x386.jpg

Stara wersja Apple Music została zrównana z ziemią, a w nowej wersji Apple zaprojektowało interfejs od podstaw. Ma być prościej i czytelniej. Dokładnie to samo spotkało aplikację Apple News. Jej nowa wersja została zupełnie przeprojektowana.

575f37701500002b0073a4e9

Testy publicznej wersji beta rozpoczną się w lipcu, a pełna wersja systemu zadebiutuje jesienią tego roku, prawdopodobnie wraz z premierą iPhone’a 7.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s